Om FRISK / Aktiviteter / Stævner / SRK Cup 2019

SRK Cup 2019

Tidsplan/Zeitplan SRK Cup 2019
 
Startrækkefølge - klik her  (opdateret 1/4-19)


Tidsplan/Zeitplan SRK Cup 2019 - opdateret d 1/4-19
Fredag
16:45 Lodtrækning af figurer og fod/ Auslösung der Figurgruppen und Startfuss
17:00 Træning Minies, Espoirs, Cadet
17:20 Træning Ungdom, Junior, Senior
17:40 Minies og Espoirs
18:40 Cadet
19:40 Ungdom piger og drenge/ Mädchen und Jungen
20:40 Junior og senior

Lørdag
08:10 Show SRK (Youth quartet, Lille gr. & cadet gr.)
08:30 Show ERVB (Youth quartet, Quartet & Lille gr.)
08:50 Show FRISK (Stor gr. & Cadet gr.)
09:05 Show Dresden (Lille gr. & Cadet gr.)
09:20 Show KRSK (Youth quartet)
09:30 Show NIF (Lille gr.)
09:40 Show duo & Show solo
09:50 Debutant B1
10:00 Debutant B2
10:10 Minies A & Espoirs piger og drenge/ Mädchen und Jungen
10:20 Cadet A nr. 1-8
10:30 Cadet A nr. 9-11 + Ungdom piger og drenge
10:40 Mesterrække

10:50 Indmarch inkl. præmieoverrækkelse Figur/ Inkl. Siegerehrung der Pflichtwettbewerbe
11:15 Show solo
11:25 Show Duo
11:40 Debutant B1 3 opv.gr. a 4 min (7+7+6)
13:05 Show quartet
13:15 Show youth quartet
13:35 Debutant B2 3 opv. Gr. A 4 min (7+7+6)
15:00 Minies og Espoirs piger og drenge/ Mädchen und Jungen 2 opv. gr. 5 min (6+5)
16:05 Show lille gruppe
16:30 Show Cadet gruppe
16:50 Ungdom kort program piger & drenge/ Mädchen und Jungen 1 opv. gr. a 4½ (5)
17:15 Cadet A kort program 2 opv. gr. a 4.½ min. (6+5)
18:10 Mesterrække kort program 2 Opv.gr. a 4½ min (5+4)
18:55 Show stor gruppe
19:05 Præmieoverrækkelse/Siegerehrung

Søndag
08:10 Minies B1
08:20 Minies B2
08:30 Debutant A
08:40 Cadet B nr. 1-10
08:50 Cadet B nr. 11-19
09:00 Cadet A nr. 1-8
09:10 Cadet A nr. 9-11 + Ungdom piger og drenge/ Mädchen und Jungen
09:20 Mesterrække

09:30 Minies B1 3 opv. gr. a 4½ min (7+6+6)
11:05 Cadet B 3 opv.gr. a 5 min (7+6+6)
12:45 Debutant A 3 opv. gr. a 4 min (6+6+6)
14:00 Minies B2 3 opv. gr. a 4½ min (6+6+6)
15:30 Cadet A langt 2 opv. gr. a 5½ min (6+5)
16:40 Ungdom langt piger og drenge/ Mädchen und Jungen 1 opv.gr. a 6 min (5)
17:15 Mesterrække langt program 2 opv.gr. a 6½ min (5+4)
18:25 Præmieroverrækkelse/ Siegerehrung

              FRISK er medlem af: 

Frederikssund rulleskøjteklub FRISK | Slåenbjerghuse 36 men vi ruller på Kornvænget 4, 3600 Frederikssund  | Tlf.: 22752804