Rulleskøjteklubben FRISK
2019

Skøjteskole & Introrul (SS)

Introrul giver mulighed for at prøve at rulle 3 gange inde men melder sig ind i klubben. Efter Introrul forsætter man på Skøjteskolen begynder.

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Skøjteskole begynder Skøjteskole begynder
Mandag kl. 17:00 - 18:00
Lørdag kl. 08:30 - 09:15
Ansvarlig Træner: Thera Marlene Rasmussen,
Hjælpetræner: Caroline Birgitte Falk, Cathrine Echardt, Fie Lelund Salhauge , Freja Søbæk Christiansen, Josefine Kunkel, Maria Wahl Larsen, Nicoline Vick,
03.08.2020 25.06.2023 700 kr.
Introrul + 3 Introrul + 3
Lørdag kl. 11:00 - 11:45
Ansvarlig Træner: Thera Marlene Rasmussen,
11.09.2022 25.06.2023 700 kr.
Introrul Introrul
Lørdag kl. 11:00 - 11:45
Ansvarlig Træner: Thera Marlene Rasmussen,
20.08.2022 15.10.2022 0 kr.
Show hold (SH)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Quartet + Youth Quartet Quartet + Youth Quartet
Mandag kl. 19:00 - 20:00
Søndag kl. 11:30 - 12:30
Ansvarlig Træner: Cathrine Von Pein, Zenia Johnsen,
03.08.2020 25.06.2023 100 kr.
Storgruppe Storgruppe
Lørdag kl. 10:00 - 11:00
Ansvarlig Træner: Thera Marlene Rasmussen,
Assisterende træner: Rebecca Kronborg Duris,
Hjælpetræner: Mathilde Echardt,
03.08.2020 25.06.2023 100 kr.
Cadetgruppe Cadetgruppe
Lørdag kl. 12:00 - 13:00
Ansvarlig Træner: Laura Hamann,
Assisterende træner: Nathalia Tjørnehøj,
03.08.2020 25.06.2023 100 kr.
Lillegruppe Lillegruppe
Lørdag kl. 15:30 - 16:30
Ansvarlig Træner: Cathrine Von Pein,
03.08.2020 25.06.2023 100 kr.
Formations hold (FH)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Formation Formation
Onsdag kl. 19:00 - 20:00
Lørdag kl. 12:45 - 14:45
Ansvarlig Træner: Laura Hamann,
Assisterende træner: Julie Blichfeld Davidsen, Nathalia Tjørnehøj,
03.08.2020 25.06.2023 100 kr.
Formationsteknik Formationsteknik
Søndag kl. 12:30 - 13:30
Ansvarlig Træner: Laura Hamann,
Assisterende træner: Julie Blichfeld Davidsen, Nathalia Tjørnehøj,
03.08.2020 25.06.2023 0 kr.
Figur og Trintræning (FT)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Trintræning Bruttotrupløbere Trintræning Bruttotrupløbere
Søndag kl. 09:15 - 10:00
Træneransvarlig: Henriette Remod,
Ansvarlig Træner: Henriette Remod,
03.08.2020 25.06.2023 0 kr.
Trintræning alle øvrige løbere Trintræning alle øvrige løbere
Søndag kl. 10:00 - 10:30
Træneransvarlig: Henriette Remod,
Ansvarlig Træner: Henriette Remod,
Assisterende træner: Julie Blichfeld Davidsen, Maria Eirup,
03.08.2020 25.06.2023 0 kr.
Figur alle hold Figur alle hold
Søndag kl. 10:30 - 11:30
Træneransvarlig: Henriette Remod,
Ansvarlig Træner: Henriette Remod,
Assisterende træner: Julie Blichfeld Davidsen, Maria Eirup,
03.08.2020 25.06.2023 0 kr.
Løb (Løb)

Obligatorisk løbetræning for løbere på formationsholdet, lillegruppe og firegruppe. 
Tilbud til alle sololøbere og forældre.
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Løb for alle i klubben samt forældre Løb
Mandag kl. 18:00 - 19:00
Træneransvarlig: Pernille Duris,
Ansvarlig Træner: Pernille Duris,
23.08.2021 25.06.2023 0 kr.
Skabsleje (SkabL)

Vi har 32 skabe i FRISK, som medlemmerne kan leje til egne skøjter. De betales for 6 måneder af gangen og koster kr 60,- halvårligt. Den enkelte lejer skal huske at medbringe en hængelås. 
 
Før du tilmelder dig et skab første gang, så skal du kontakte Louise på skab@frisk.dk  Louise holder styr på skabslisten og kan se hvilke skabe der er ledige. 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Skabsleje Skabsleje 27.06.2022 25.06.2023 60 kr.
Hvilende medlem (FHV)

Medlemskabet til dig der kun løber figur eller dig der er på efterskole el. lign. og kun kommer en gang imellem
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Hvilende medlem Hvilende medlem 26.07.2022 25.06.2023 400 kr.
Grundkontingent (Grund)

For løbere der kun løber shows og ikke solo
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Grundkontingent Grundkontingent 26.07.2022 25.06.2023 700 kr.