DM 2009

PROGRAM
 
RET TIL ÆNDRINGER FORBEHOLDES!!!!!   Mød i god tid, hvis vi er foran tidsplan.

Fredag d. 12. juni 2009

Kl. 1500-1530 Figurtræning Friløbere / Begyndere
Kl. 1530-1600 Figurtræning Øvede / Aspirant / Cadet / Ungdom
Kl. 1600-1645 Figur Friløber A
Kl. 1645-1700 Figur Friløber B
Kl. 1715-1900 Figur Begyndere

Præmieoverrækkelse figur Friløber A + B og Begyndere

Kl. 1915-2015 Figur Øvede
Kl. 2015-2045 Figur Aspirant
Kl. 2045-2130 Figur Cadet & Ungdom & Senior

Præmieoverrækkelse Figur Øvede, Aspirant, Cadet, Ungdom, Senior

Lørdag d. 13. juni 2009

Kl. 0700-0715 Træning 4-gruppe Øvede
Kl. 0715-0730 Træning 4-gruppe Mester
Kl. 0730-0745 Træning Friløber A
Kl. 0745-0800 Træning Friløber B
Kl. 0800-0815 Træning Begyndere
Kl. 0815-0830 Træning Aspirant
Kl. 0830-0845 Træning Cadet/Ungdom
Kl. 0845-0900 Træning Senior
Kl. 0900-0915 Træning Junior Formation
Kl. 0915-0930 Træning Show Quartet
Kl. 0930-0945 Træning Show Duo

Kl. 1000 Åbningsceremoni

Kl. 1030-1100 Aspirant friløb
Kl. 1100-1145 Friløber A friløb
Kl. 1145-1155 4-gruppe Mesterrække
Kl. 1155-1210 4-gruppe Øvede
 
Kl. 1210-1300 FROKOST
Kl. 1300-1315 Show Quartet
Kl. 1315-1415 Friløber B friløb
Kl. 1415-1530 Begyndere friløb
Kl. 1530-1545 PAUSE

Kl. 1545-1605 Cadet obligatorisk kort program
Kl. 1605-1625 Ungdom obligatorisk kort program
Kl. 1625-1645 Senior obligatorisk kort program
Kl. 1645-1705 Show Duo
Kl. 1705-1710 Junior Formationsløb
Kl. 1715         Præmieoverrækkelse lørdagens konkurrencer
 
Søndag d. 14. juni 2009
 
Kl. 0730-0745 træning Ungdom/Senior
Kl. 0745-0800 træning cadet/espoirs
Kl. 0800-0815 træning øvede
Kl. 0815-0830 træning spirer
Kl. 0830-0845 træning senior formation
Kl. 0845-0900 træning show lille gruppe SRK
Kl. 0900-0915 træning show lille gruppe JRK
 
Kl. 0915-0935 Espoirs friløb
Kl. 0935-1015 Øvede friløb
Kl. 1015-1115 Spirerække friløb
Kl. 1115-1140 Cadet langt program
Kl. 1140-1200 Ungdom langt program
 
Kl. 1200-1300 FROKOST
Kl. 1300-1330 Senior langt program
Kl. 1330-1345 Show Lille Gruppe
Kl. 1350-1355 Senior Formation
Kl. 1400            Præmieoverrækkelse søndagens konkurrencer

              FRISK er medlem af: 

Frederikssund rulleskøjteklub FRISK | Slåenbjerghuse 36 men vi ruller på Kornvænget 4, 3600 Frederikssund  | Tlf.: 22752804